ГОРОДИЩЕ ЛІТОПИСНОГО БУСЬКА

 

ГОРОДИЩЕ ЛІТОПИСНОГО БУСЬКА

МатеріалиГОРОДИЩЕ ЛІТОПИСНОГО БУСЬКА- ВЖЕ Й НА КАРТІ
Вже понад десять років на території Бущини наукові співробітники Інституту археології Львівського національного університету їм. І. Франка проводять археологічні розкопки. Цікаві артефакти знаходили на території давнього городища Буська (біля Буської гімназії, палацу
Бадені) та на землях Андріївської сільської ради. Цьогоріч- а це вже був дванадцятий археологічний сезон- науковці в зв 'язку із сімейними обставинами розкопки не проводили, але від досліджень городища не відмовились. Розповідає керівник всіх археологічних експедицій, науковий співробітник Львівського національного університету ім І.Франка Петро ДОВГАНЬ:

 

- Такі роботи, які наша експедиція проводила цьогоріч, були заплановані заздалегідь. За новим законом, до 2012 року кожен населений пункт (село чи місто) повинен мати план генеральної забудови. Оскільки у Буську протягом кількох років під час розкопок ми знаходили цікаві артефакти і визначали межі давнього городища літописного Буська, який є археологічною
пам'яткою національного значення, то ці дані мають бути відображенії на карті. До Буського археологічного комплексу,окрім пам'ятки національного значення - городища літописного Буська. належать і пам'ятки місцевого значення - Ліпибоки, Воляни і Мале городище у парку. Отож, межі літописного Буська окоеслено: палац Бадені - північно-східна частина городища, центральна - ратуша і будівля районної адміністрації, і найбільша частина городища - гімназія, рів оборонний і вал.
На карті Буська ми і відзначали межі історичної пам'ятки (над нею працювали археологи Петро Довгань, Наталя Стеблій. члени Товариства "Бужани" Зіновій Павлик; Тарас Дишкант). Робота клопітка, бо на карті, створеній командою архітекторів на чолі із Романом Могитичем ще у 1989 році, потрібно було правильно окреслите межі городища. Окрім того, позначили на ній близько ЗО точок космічної прив'язки. План ще потребує доопрацювання, а в кінцевому результаті він називатиметься "Межі території та охоронної зони об'єкта культурної спадщини гродища літописного Буська". Решту ж пам'яток археологічного комплексу (Воляни, Лілибоки Мале городище - вони належать різним століттям) оформлятимемо, як пам'ятки місцевого значення.
-Де проходили розкопки?
- Цьогоріч у Пліснеську досліджували четверту лінію оборони і слов'янське святилище (VII- VIII cm.), при якому розвинулося поселення, яке згодом розрослося у мегаполіс. Щось подібне споді-ваємось знайти і в Буську. У Пліснеську розкопки ведуть наші студенти з 1990 року минулоріч відзначали 200-ліття цього дослідження (там, за даними, розкопки ще велись у 1810 році). А Буськ у полі зору археологів знаходиться трохи менше.
-Де плануєте проводити розкопки у наступному році?
- Почнемо розкопувати найбільшу загадку Буського археологічного комплексу - Мале городище у парку. Ми там ще не копали, а дані з розкопок, які проводили там раніше, ще більше заплутують. Тож сподіваємось її розгадати.
-Яка доля арmефактів, знайдених у Буську?
- Знахідки зберігаються у фондах Інституту археології та НДі ім.Крип'якевича. Частина їх відреставрована, вони були представлені на виставках в Історичному музеї та в університетському. Як тільки у Буську відкриється історикокраєзнавчий музей і матиме право зберігати частку національної спадщини, то всі знахідки передамо сюди.
Лариса ГАРАСИМІВ "ВОЛЯ НАРОДУ" №36 01.09.2011 С.8Обновлен 02 ноя 2016. Создан 01 сен 2011  Комментарии       
Всего 1, последний 7 лет назад
tiaratiara894 09 ноя 2012 ответить
My is miss tiara
I am a girl please you can contact
Me directly to my inbox
(tiaratiara894@yahoo.com)
So that i will send my photo directly to you
In my next mai
Thanks
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником