Церква св. Пророка Іллі в смт. Красне

 

Церква св. Пророка Іллі в смт. Красне

1750 Охоронний №442Церква св. Пророка Іллі,1750 року.
Охоронний №442
Буський район,
Селище Красне,


Розташована в центрі селища на правому березі ріки Гологірки. Датується за написом на одвірку захристії. В 1923 р. розширена, до бабинця прибудовано присінок, до вівтаря – ризниця і захристія (сюди перенесено двері від бабинця).
Дерев’яна, тризрубна, триверха. Складається з прямокутного центрального зрубу (5.77 на 6.60 м.), квадратного бабинця (3.78 на 4.45 м.), до якого прилягає присінок, рівної ширини і вдвічі довший від бабинця, та гранчастого пятистінного вівтаря (3.73 на 4.65 м.). соснові зруби поставлені на дубові підвалини. Зруби, значної висоти, завершуються високими восьмериками, які увінчані куполами з витонченими маківками. Споруда оточена піддашшям, яке опирається на випусти вінців і приставні кронштейни. Компактно згруповані об’єми створюють виразну, динамічну композицію, в якій домінує центральний верх у всіх розмірах (висота – 18.25 м.). всі об’єми перекриті зімкнутими зрубними склепіннями, відкритими до зеніту. Бабинець, з вузькими хорами вздовж західної стіни, з’єднаний з центральним зрубом невисокою лучковою аркою.
Іконостас ХІХ ст.. дерев’яний, чотириярусний, різьблений, золочений. Намісний ряд та Деісус відносяться до XVII ст.. Храмова ікона датується 1765 р.
Пам’ятка відноситься до яскравих творів галицької школи.

Література:
1. Драган М. Українські деревяні церкви. Львів 1937.
2. НГиА УССР В 4-х т. Т.3 1985г. с.115.Обновлен 25 ноя 2012. Создан 18 фев 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником