Церква св.. Архистратига Михаїла з дзвінницею в с.Кізлів

 

Церква св.. Архистратига Михаїла з дзвінницею в с.Кізлів

1876 р. Охоронний №437/1-2Церква св.. Архистратига Михаїла 1876 р.
Охоронний №437/1
Буський район,
село Кізлів


Розташована на східній околиці села. Збудована майстром Іваном Васенком з Кам'янки-Струмилової. Датується за написом на одвірку західних дверей. В 1967 році поновлена.
Церква дерев’яна, тризрубна, триверха, побудована з соснових брусів на кам’яному фундаменті. Складається з менших квадратових в плані західного і східного зрубів і більшого витягненого по осі північ-південь центрального зрубу. Зруби накриті верхами на восьмериках. Четверик центрального зрубу домінує над бічними, він переходить у восьмерик і завершується шоломовим верхом з маківкою на глухому ліхтарі. Четверики західного і східного зрубів накриті двосхилими дахами, які мають причілки з дашками, з цих дахів виростають восьмерики, завершені присадкуватими шоломовими верхами з маківками на ліхтарях. Ліхтар на вівтарному зрубі глухий, на західному – ажурний. До вівтарного зрубу з обох сторін прилягають симетрично розташовані захристії, а до західного – присінок, побудовані одночасно з церквою. Будівлю оточує дуже широке опасання на декоративних стовпах, яке утворює з західного і східного боків простору відкриту галерею. Крім стовпів, дах опасання на центральній і східній стінах вівтарного зрубу підтримують довгі випусти вінців з розкосами, що утворюють своєрідні кронштейни. Зруби під опасанням відкриті, вище – обшиті гонтом. Верхи і опасання покриті бляхою.
Своєрідним є планувально-просторове вирішення центрального об’єму інтер’єру. Три пари стовпів поділяють його на три поздовжні частини, утворюючи тринавову композицію. Центральна, квадратова частина, має висотно розкритий до основи ліхтаря простір, вузькі бічні нави – заокруглені перекриття. Бабинець і ліхтар перекриті стелями. Стеля вівтаря – восьмигранної форми. Хори при західній стіні бабинця набули теперішньої форми під час відновлення храму в 1967 році. Перед тим вони займали цілу площину західного об’єму. До цього часу відноситься і стінопис, виконаний художником В. Загачевським. Іконостас ХІХ ст.. чотириярусний, різьблений, золочений, дугоподібної форми.


Дзвіниця Михайлівської церкви, ХІХ ст.
Охоронний №437/2

Розташована на центральній осі західного входу до церкви. Дерев’яна, двоярусна, в плані квадратова, під наметом, виконана в стовповій конструкції. Стіни ошальовані вертикально дошками, широкий дашок в нижній частині будівлі прикриває підвалини. Під наметом в обшивці з дощок прорізані фігурні голосники.

Література:
1. Газета „Слово” Львів 1868, №25Обновлен 30 янв 2012. Создан 20 фев 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником