Церква Св. Миколая в місті Буську

 

Церква Св. Миколая в місті Буську
Церква Св.Миколая в 909-літньому місті Буську спроектована в 1910-х роках одним з найвидатніших зодчих XX-ст. Євгеном Нагірним.

Будувалась в 1910-1920-х роках. Була єдиним постійно діючим храмом міста Буська в ХХ-XXI століттях. (В місті, крім того є ще унікальна дерев’яна церква Св. Параскеви (XVII ст.) і Св. Онуфрія (XVIII ст.) ).

Збудована церква недовго простояла у первозданному вигляді. У Другу світову війну на церкві згоріли дахи та бані. А під час ремонту у 1940-х роках бані куполів замінено простими наметовими дахами. Зі стін зникли усі архітектурні оздоби і деталі, що визначали оригінальність споруди. 1987 року церкву прикоашено простим цементним набризком.

У 2000-х роках в збірках Національного музею у Львові групою архітекторів на чолі з Іваном Могитичем ( http://architecture.f2g.net/page25.html ) було віднайдено авторський проект церкви у Буську. З’явилась можливість відтворити первозданний вигляд храму.

Метою запропонованого проекту є відтворення втрачених елементів пам’ятки архітектури церкви Св.Миколая в місті Буську. В розпорядженні колективу виконавців проекту є вся необхідна для проведення реставраційних робіт проектно-кошторисна документація. Є будівельні організації, які мають необхідний досвід. З місцевих джерел можуть бути залучені кошти в обсязі до 40% від необхідних. Тому для збереження втрачених елементів дерев’яної архітектури в камені, зразком якої і є храм Св.Миколая, необхідна фінансова допомога спонсорів.

 

 

Церква Миколая


З літ давніх тут храм збудували,

А потім спалили монголи-татари.

Та місце бужани його пам’ятали,

І церкву із часом нову будували.

Стоїть вона нині у гарному стилі

З трьох бань, подібна тризубу.

На вікнах хрести жовто-сині

Так серцеві нашому милу і любу.

А з образу ніби живий Миколай

Дарує нам ласку і благодать,

Кличе любити, кохати свій край,

І найдорожче кожному дать

Шануймося люди, молімось щодня

За наше майбутнє щасливе життя!

 

                        Роман Бучко 

 

 

 

 

 

 Обновлен 18 авг 2015. Создан 29 апр 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником